Projektai

EKSPLA yra aktyvi tarptautinių ir nacionalinių projektų dalyvė. Per savo gyvavimo istoriją, bendrovė yra dalyvavusi daugiau nei keturiasdešimtyje įvairiausių projektų

Šiuo metu EKSPLA įgyvendina šiuos projektus:

Spektroskopijos sistemų eksporto rinkų plėtra

2016 m. rugsėjo mėn.– 2018 m. gegužės mėn.

2016 m. rudenį Ekspla pradėjo vykdyti projektą „Spektroskopijos sistemų eksporto rinkų plėtra“ pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 3 prioriteto „Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas“ priemonę Nr. 03.2.1-LVPA-K-801 “Naujos Galimybės LT”.

Šiuo metu Ekspla yra gerai žinoma rinkoje kaip pikosekundinių ultrasparčiųjų lazerių gamintoja. Taip pat Eksploje yra gaminamos dviejų tipų jau pilnai išbaigtos ir paruoštos naudojimui spektroskopijos sistemos: tai suminio dažnio spektroskopinės sistemos, leidžiančios tyrinėti medžiagų paviršius ir sąlyčius molekulių lygmenyje jų nepažeidžiant ir teraherciniai spektrometrai. Kartu rinkai yra siūlomi ir lazeriai, parengti šio tipo taikymams.

Besikeičiantis pasaulis sukuria puikias galimybes abejoms sistemoms – augantis naujų technologijų ir medžiagų poreikis atitinkamai formuoja poreikį ir progresyviems medžiagų tyrinėjimo būdams. Kuriant ir parduodant galutiniam vartotojui pilnai išbaigtas sistemas pačiai Eksplai nauda yra akivaizdi: sukuriama didesnė pridėtinė vertė, išplečiamas klientų ratas, o svarbiausia – gaunama neįkainuojamos patirties lazerių taikyme.

Planuojama, kad projekto vykdymo metu bus sudalyvauta 6 tarptautinėse parodose. Platus geografinis spektras - bus dalyvaujama Danijoje, Meksikoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Vokietijoje - bei koncentracija į daugiausia specializuotus renginius, leidžia tikėtis betarpiškai pasiekti mokslininkus ir inžinierius, dirbančius ultrasparčiosios spektroskopijos ir THz srityse . Parodų metu Eksplos stende bus pristatomos spektroskopijos sistemos bei lazeriai, skirti tokioms sistemoms.

Renginių metu taip pat bus tiriama konkurencinė aplinka ir renkama informacija apie sistemų naudotojus – kokie yra tyrėjų ir inžinierių poreikiai. Surinkta informacija bus panaudota naujų produktų kūrimui ir esamų tobulinimui.

Tikimasi, kad sėkmingas dalyvavimas planuojamose parodose padidins kompanijos žinomumą ir susidomėjimą Eksplos produktais THz spektrometrų ir netiesinės spektroskopijos rinkų segmentuose, o tai savo ruožtu sukurs teigiamas prielaidas didesniam užklausimų srautui ir pardavimams ateityje.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo bei nuosavomis įmonės lėšomis.

 


Skaidulinių lazerių eksporto plėtra
(SFMIS Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-05-232)

2014 m. liepos mėn.– 2015 m. gegužės mėn.

Ekonomikos augimo veiksmų programa. Priemonė – NAUJOS GALIMYBĖS LT. Projekto įgyvendinimui iš Europos regioninės plėtros fondo buvo skirta 150 tūkstančių litų paramos.

Projekto metu numatoma sudalyvauti 8 parodose sparčiausiai augančiuose ir krizę praktiškai įveikusiose rinkose - Kinijoje, Pietų Korėjoje, Indijoje, JAV. Taip pat būtų rengiama reklaminė produktus pristatanti medžiaga, spausdinamos brošiūros. Renginių metu būtų pristatomi skaiduliniai lazeriai ir jų pagrindu sukurti kiti UAB "Ekspla" produktai.

 


 

Skaidulinės inovacijos greitesniam medžiagų apdirbimui (SIGMA) (SFMIS Nr. VP2-1.3-ŪM-02-K-04-076)

2013 m. rugsėjo mėn.– 2015 m. rugpjūčio mėn.

Ekonomikos augimo veiksmų programa. Priemonė - INTELEKTAS LT. Projektas įgyvendinamas su partneriais: ELAS ir Precizika Metrology. Projekto įgyvendinimui iš Europos regioninės plėtros fondo buvo skirta 2 mln. litų paramos.

Šiuolaikinė vartojimo prekių gamyba smarkiai įtakojama mados ir greitai besikeičiančių technologijų, tai verčia gamybą labai sparčiaii persiorientuoti į naujus procesus ir medžiagas. Lazerinis mikroapdirbimas yra viena iš įgalinčių tokius operatyvinius veiksmus technologijų, bet ji turi savo apribojimų. Greitai perkonstruoti tradicinės technologijos lazerį pagal pasikeitusius poreikius labai sunku ir dažnai einama kompromiso keliu, aukojant gamybos efektyvumą.

Projekto metu skaidulinės technologijos pagrindu bus sukurtos kelios lazerių sistemos. Jų ypatumas tas, kad skaidulinės technologijos dėka jų išpildymas bus modulinis, t.y. bus sukurti keli užduodantys generatoriai, išspinduliuojantys impulsus nuo šimtų femtosekundžių iki kelių nanosekundžių trukmės. Tai pat bus sukurta keletas skaidulinių stiprintuvų. Skaidulinės technologijos dėka šitas modulių rinkinys leis kurti įvairias lazerinių sistemų konfiguracijas, atsižvelgiant į greitai besikeičiančius rinkos poreikius.

 Mokslinių tyrimų laboratorijos su aukšto švaros lygio patalpomis įrengimas
(SFMIS Nr. VP2-1.3-ŪM-03-K-03-033)

2013 m. sausio mėn. – 2014 m. gruodžio mėn.

Ekonomikos augimo veiksmų programa. Priemonė - INTELEKTAS LT+. Projekto įgyvendinimui iš Europos regioninės plėtros fondo buvo skirta beveik 1 mln. litų paramos.

Projekto tikslas - padidinti UAB "Ekspla" MTTP veiklos aktyvumą didelės galios industrinių lazerių srityje plečiant diodais žadinamų lazerių MTTP infrastruktūrą. Projekto metu bus įrengta aukšto švaros lygio darbo zona ir sukuriama 10 kokybiškai naujų tyrėjų darbo vietų, aprūpinant jas reikiama įranga. Naujai įrengtoje mokslinių tyrimų laboratorijoje bus vykdomi didelės  galios diodais žadinamų industrinių lazerių tyrimai orientuoti į užsakovų specifinius poreikius.

Chirped-pulse High-Energy Optical Parametric System (CHEOPS)

January 2012 – December 2014

Project partner - Photonics Institute, Vienna University of Technology (Austria)

In-line control system for production of Nanodesigned coatings and enhanced analysis of low Z-elements based on LIBS (NanoLibs)

July 2013 – June 2016

Project partners - BEAM Ar-Ge Optics Laser and Spectroscopy (Turkey), Danish Technological Institute (Denmark), Polyteknik A/S (Denmark), Picodeon Ltd OY (Finland).

http://www.beamarge.com/nanolibs/index.html

 

Septinta bendroji programa

 

 

 

 

 

 

Diagnosis and Monitoring of Inflammatory and Arthritic diseases using a COmbined approach Based on Ultrasound, optoacoustic and hyperSpectral imaging (IACOBUS)

January 2013 – December 2015

Project partners - Fraunhofer-Institut für Biomedizinische Technik IBMT (Germany), Justus-Liebig-Universität Giessen (Germany), Norges Technisk-Naturvitenskapelige Universitet NTNU (Norway), Norsk Electro Optikk AS (Norway), tp21 GmbH (Germany), Vermon SA (France).

http://www.iacobus-fp7.eu

 

Septinta bendroji programa

Hub of Application Laboratories for Equipment Assessment in Laser Based Manufacturing (APPOLO)

September 2013 – August 2018

Project partners - Center for physical sciences and technology (Lithuania), IOM (Germany), BUAS (Switzerland), LUT (Finland), UPM (Spain), Time-Bandwidth Products AG (Switzerland), Onefive GmbH (Switzerland a), NeXT Scan Technology B.V. (The Netherlands), AMSYS Ltd. (Israel), ELAS (Lithuania), Ligthmotif BV. (The Netherlands), EMPA (Switzerland), CRF (Italija), Daetwyler Graphics (DG) (Switzerland),  Abengoa Solar New Technologies S.A. (Spain), Mondragon Assembly (Spain), BioAge SA (Italy), Engege AG (Germany), Flisom AG (Switzerland), Sachsische Walzengravure  GmbH (Germany).

http://www.appolo-fp7.eu